ZAPISY NA 43. KIELECKA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ

http://www.pielgrzymka.kielce.pl/aktualnosci/aktualnosci/86278/zapisy-internetowe-na-43-kpp

Czterdziesty trzeci raz na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościołaˮ. Pójdziemy w trzynastu grupach tradycyjnych oznaczonych kolorami i tradycyjną trasą, m.in. w dwóch kolumnach, tj. przez Pińczów i przez Chmielnik. Podobnie jak w ubiegłym roku odcinek z Czarncy do Koniecpola pokonamy przez Żelisławice, Zaróg, Załęże. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Jest już możliwość zapisywania się na 43. KPP przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają do 4 sierpnia. Oczywiście później będzie możliwość zapisu w sekretariacie grupy.

Nowością tegoroczną jest aplikacja na telefon, która będzie służyć zarówno pielgrzymom zdążających na Jasną Górę, jak również dla pielgrzymów duchowych. Znajdą się w niej informacje o trasie pielgrzymki czy poszczególnych grupach, a także materiały formacyjne m.in.: Liturgia Słowa i konferencje na każdy dzień pielgrzymowania, modlitwy czy śpiewnik.

Obecnie trwają pracę nad sukcesywnym uzupełnieniem aplikacji, która będzie dostępna za darmo zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. Pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: [email protected]

Tegoroczną nowością jest aplikacja na telefon, w której znajdą się informacje o trasie pielgrzymki czy poszczególnych grupach, a także materiały formacyjne m.in.: Liturgia Słowa i konferencje na każdy dzień pielgrzymowania, modlitwy czy śpiewnik.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, którzy darzą życzliwością Kielecką Pieszą Pielgrzymkę. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem księży proboszczów, którzy umożliwili przeprowadzenie w swojej parafii akcji zachęcającej do pielgrzymowania, a także tych, którzy wkrótce będą przyjmować pielgrzymów.

Prosimy o modlitwę w intencji tego wielkiego dzieła ewangelizacyjnego.

 Ks. Łukasz Zygmunt –  Dyrektor Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej   

 Ks. Marek Blady – Dyrektor Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki   Tel. kontaktowy KPP: 663 041 403