XIV Niedziela Zwykła – O7.07.2024 r.

 1. W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
 2. W środę, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 3. W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta opata, patrona Europy.
 4. W piątek, 12 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 5. W sobotę, 13 lipca wspominamy świętych pustelników; Andrzeja, Świerada i Benedykta. Jednocześnie w tym dniu czcimy także Matkę Bożą Fatimską. Dlatego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
 6. Pragniemy poinformować, że Msza św. przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego, obok pętli autobusowej, która zostanie odprawiona w niedzielę 21 lipca br. o godz. 16.00.
 7. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!

 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie
  i niedzielnej Eucharystii.
 • Zmarłych Parafian w ostatnim czasie polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Po raz 43 na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościoła”. Pójdziemy w trzynastu grupach oznaczonych kolorami
i tradycyjną trasą. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia br. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.