Konsekracja kościoła

W 5 Niedzielę Wielkanocną, 24 kwietnia 2016 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał konsekracji kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kielcach – Niewachlowie, gdzie posługują księża salezjanie.

Do uroczystości konsekracji parafia przygotowywała się przez Misje Święte, które głosił o. Anzelm Frączek, paulin z Jasnej Góry.

We Mszy o godzinie 12.00 wzięli udział: Ksiądz Inspektor Krakowskiej Inspektorii Salezjańskiej ks. Dariusz Bartocha, Dziekan dekanatu Kielce –Zachód ks. prałat Jerzy Ostrowski, księża proboszczowie dekanatu, ks. Władysław Sikora – były proboszcz –inicjator gruntownego remontu kościoła, ks. Robert Kruczek – współwykonawca wystroju prezbiterium naszego kościoła ( prace wykonał razem ze swoim bratem bliźniakiem Leszkiem), ks. Mieczysław Faruń, który pracował kiedyś w naszej parafii, ks. dr Mirosław Kowalski – liturgista, Ks. Mariusz Rak – sekretarz ks. Biskupa, współbracia z Domu Zakonnego przy parafii św. Krzyża w Kielcach: Ks. Wiesław Wilkosz – proboszcz parafii św. Krzyża w Kielcach i dyrektor Wspólnoty, ks. Stanisław Saczka, ks. Stanisław Zasada, ks. Mirosław Płonka, ks. Łukasz Krysmalski, kleryk Sebastian Bełz oraz siostry zakonne wywodzące się z naszej parafii: s. Grażyna Gajek – urszulanka, s. Janina Detka –salezjanka, s. Zofia Rutka – salezjanka, s. Regina Jaśkowska – pasjonistka, s. Emilia Wrona – salezjanka, diakon Piotr Zieliński – salezjanin, trzech kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.