XIII Niedziela Zwykła – 3O.06.2024 r.

Dziś pierwsza wakacyjna niedziela. Niech ten czas odpoczynku, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, stanie się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy więc na godz. 17.30.
 2. We wtorek, 2 lipca, z racji pierwszego wtorku miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 3. W środę, 3 lipca, obchodzimy święto św. Tomasza, Apostoła, który jak głosi tradycja zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Przed Mszą św. o godz. 18. 00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 4. W sobotę, 6 lipca, wspominamy błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią Św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi rano przed Mszą św., natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. W gablocie przed kościołem wywieszone są informacje dotyczące organizowanej w sierpniu XII Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę oraz podziękowanie wolontariuszy za ofiarę w kwocie 1777 zł złożoną na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.