Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Katolik na urlopie. Pielgrzyma i turystę łączy cel podróży. Łączą ich też przeżycia, choć nie są tożsame. Jednak pielgrzym przemierza świat tak, jakby czytał książkę, turysta – jakby oglądał telewizję.

Warsztaty duchowe czy rekolekcje, a może kilka dni w leśnej głuszy lub we wspólnocie zakonnej? Albo samotna lektura, spacery i cisza? Jak i gdzie duchowo wypoczywać?

Wygrało życie. Po 49 latach amerykański Sąd Najwyższy uchylił swoją wcześniejszą decyzję dotyczącą prawa do dokonywania aborcji. Wyjaśniamy, jak ta decyzja wpłynie na ochronę życia w USA.

Europa na zakręcie. Wojna na Ukrainie obnażyła wiele geopolitycznych napięć w Europie. Wyjaśniamy, jak bardzo interesy Berlina, Paryża i Rzymu są sprzeczne z zapewnieniem bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wakacje na rowerze. Ciekawe szlaki rowerowe na wakacje.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Wybrała ten kościół. Jubileusz w sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie

Kościół zagadek. Ciekawa inicjatywa w Szydłowie

Największy skarb –Co ciekawego w parafii w Biechowie?

Historia na Babinku. Kościółek w Małogoszczu odzyskał dawny blask

Proszowice znane w Watykanie – wywiad z ks. dr Janem Zwierzchowskim

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Święte wątpliwości. Historia św. Tomasza pokazuje jak na dłoni, że w życiu duchowym przychodzi czas zwątpień, które są naturalnym stanem, a nie rodzajem patologicznej duchowości. O tym, że katolik ma prawo do wątpliwości w wierze, pisze Marcin Jakimowicz.

1. Tomasz Nowak OP mówi, że wątpliwości w wierze są rzeczą naturalną

Blokada domniemana. Co się dzieje w Kaliningradzie? Czy ten region może być zarzewiem III wojny światowej?

Zielony nieład. Czy program unijnych fanatyków ekologicznych „Fit for 55” doprowadzi nas do kompletnej ruiny? Czy grozi brakiem żywności i katastrofą energetyczną?