Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Bycie dobrym rodzicem, dobrym księdzem, dobrym człowiekiem wymaga konsekwentnej wierności Bogu w małych, codziennych rzeczach. „Niedziela” pisze m.in. o tym, jakich księży potrzebujemy w naszych czasach oraz o owocach kończącego się Roku Rodziny i o tym, jaki wpływ mają rodziny na nowe powołania kapłańskie.

Jak księża widzą samych siebie, a jak widzą ich wierni? Czego wymagają od siebie, a czego oczekują od nich świeccy? Księża i świeccy o tym, co znaczy być dzisiaj dobrym księdzem i jakiego księdza potrzebują ludzie.

Dyżurne oburzenie. Redaktor Tomasz Terlikowski stał się niemal dyżurnym krytykiem abp. Marka Jędraszewskiego. Tak też było z niedawnym kazaniem, które kilka dni temu arcybiskup krakowski wygłosił w Zakopanem. Co tym razem było przedmiotem krytyki?

W co grają Niemcy? Dlaczego Niemcy tak ochoczo współpracują z Rosją? Prof. Bogdan Musiał mówi o polityce Niemiec w obliczu wojny na Ukrainie.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Czy wierzysz? Z Jubileuszowe Uwielbienie w Kielcach – relacja

Dumni z korzeni. Skalbmierz świętował 680 lat lokacji

Od wieków jest naszą Matką. Obraz ze Stradowa przyozdobiony koronami

Znowu Eucharystia na Babinku. Kościółek w Małogoszczu odzyskał dawny blask

Prawda i jedność w kapłańskim życiu – Relacja z Dnia Kapłańskiego

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Serca miłością haftowne. Mimo że liczba powołań do żeńskich zakonów jest coraz mniejsza, do sercanek nadal zgłaszają się kandydatki. Dlaczego decydują się akurat na to zgromadzenie? Jaki jest charyzmat sióstr, noszących na habicie wyhaftowane Serce Jezusa?

Doniesienia o ośrodku w Jordanowie wstrząsają. Komentarze dotyczące wszystkich ośrodków prowadzonych przez zakony nie służą jednak dobru dzieci. Czy domy pomocy społecznej, niezależnie od sposobu funkcjonowania i organu prowadzącego, to zło z definicji, czy najlepsze narzędzie do opieki nad osobami zależnymi?