Niedziela – 3 lipca 2022 r.

  1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy. Jest patronką dzieł misyjnych w Polsce.
  2. W środę również przed wieczorną Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu, 7 lipca, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy oraz dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek, 8 lipca wspominamy Św. Jana z Dukli, franciszkanina, prezbitera. wybitny kaznodzieja.
  5. W imieniu naszej parafii pragnę podziękować młodzieży, która w miniony poniedziałek przyjęła sakrament bierzmowania z rąk bpa Mariana Florczyk Ich wzorowe zachowanie i zaangażowanie było mocno podkreślane przez Biskupa i obecnych kapłanów. Dziękujemy także ich rodzicom za pomoc w organizacji całej uroczystości oraz za dar dla naszego kościoła w postaci fioletowej kapy oraz stuły z wizerunkiem MB Częstochowskiej. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Oprócz „ Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest jeszcze nowy numer „WZRASTANIE” skierowany do młodych. Czytelnikom życzymy miłej lektury innych zachęcamy do czytania.