Niedziela – 26 czerwca 2022 r.

  1. We wtorek, 28 czerwca, przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.
  2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.
  3. W czwartek, 30 czerwca, ostatni dzień miesiąca czerwca, po Mszy św. o godz. 00 kończymy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Jednocześnie oddajemy cześć św. Janowi Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci i młodzież przeżywające swoje wakacjach, aby ten czas radości i odpoczynku był okazją do dobrego świadectwa chrześcijańskiego życia.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy; piątek i sobota miesiąca.
  • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 30 wraz
    z Adoracją Najśw. Sakramentu. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.
  • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.

5. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku, po Mszy Świętej o godz. 18.00. a dziś o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.

6. Jutro, 27 czerwca, o godz.18.00 młodzież naszej parafii będzie przystępować do sakramentu bierzmowania, którego udzieli bp. Marian Florczyk. Dlatego dzisiaj zapraszam kandydatów i świadków na Mszę św. o godz. 18.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu próba ceremonii oraz okazja do spowiedzi św.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Ryszarda Bębacz, śp. Wojciecha Detka oraz śp. Jerzego Wojtasik. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….