Warto przeczytać i pomyśleć…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

U Pana Boga na służbie. Przyglądamy się polskiej młodzieży od nieco innej strony, patrząc na liturgiczną służbę ołtarza. Co sprawia, że nie boją się manifestowania swojej wiary, w czasach gdy media i wiele innych środowisk drwi z religii.

Kim są współcześni ministranci, lektorzy czy ceremoniarze? Co sprawia, że chcą służyć przy ołtarzu? Jaką mają receptę na stawanie się jeszcze lepszym ministrantem?

Pierwsza ofiara wojny. Dezinformacja stała się nową odsłoną współczesnej wojny psychologicznej. Jak z lawiny napływających, zmanipulowanych, trudnych do sprawdzenia przekazów o Ukrainie, spośród kłamstw, półprawd i pospolitej wojennej propagandy wyłowić prawdziwy obraz wojny?

Rosyjskie mity i polskie realia. Ostatnio przyjęto ustawę o zakazie importu węgla z Rosji i Białorusi. Czy damy sobie radę bez niego i bez rosyjskiego gazu? Czy transformacja energetyczna jest konieczna?

Mija niemal pół wieku od objawień maryjnych w japońskiej Akicie. O ich aktualności oraz kontrowersjach, które wokół nich narosły, rozmowa z Marią Wacholc, autorką książki Akita. Różańcowe przesłanie Matki Bożej na obecne czasy.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Więcej wiem, piękniej żyję. Spotkania w Wiślicy trwają już od 20 lat

Dar i tajemnica – neoprezbiterzy diecezji kieleckiej

Cały wiek w Chmielniku. Stulecie sióstr duchaczek

Kobieca i wyjątkowa. Kult św. Rity w Kazimierzy Wielkiej

W Gościu Niedzielnym m.in.:

Zagubiony Bóg. O odarciu ze sfery sacrum, wyzwaniach Unii Europejskiej i silnej Polsce z prof. Josephem Weilerem, prawnikiem i konstytucjonalistą z New York University School of Law, rozmawia ks. Rafał Skitek

Chrześcijaństwo zobowiązuje. O tym, jakie prawa i jakie obowiązki wynikają dla chrześcijanina z przyjętego chrztu pisze Franciszek Kucharczak

O świętości członków rodziny Karola Wojtyły, procesie beatyfikacyjnym jego rodziców oraz perspektywach wyniesienia na ołtarze jego brata mówi postulator w procesach beatyfikacyjnych św. Jana Pawła II oraz Karola i Emilii Wojtyłów ks. dr Sławomir Oder

Trudna decyzja. Czy polityk popierający aborcję ma prawo przystępować do sakramentów? Sprawa Nancy Pelosi w USA