Niedziela – 19 czerwca 2022 r.

 1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 3. We wtorek, 21 czerwca, przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.
 5. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Módlmy się w tym dniu za wszystkich ojców; żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. W tym dniu przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.Również w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na wieczorną Mszę się z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Prosimy dzieci do sypania kwiatków (tylko kwiatki nie sypiemy w kościele, tylko na zewnątrz). Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.  
 6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Modlitwą obejmować będziemy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców dziękując Bogu za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 8. W sobotę, 25 czerwca, czcimy Niepokalane Serce  Najświętszej Maryi Panny.
 9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dziś o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału.  
 10. W dniu, 27 czerwca, młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli bp. Marian Florczyk. Dlatego zapraszam kandydatów we wtorek, piątek, sobotę i w niedzielę na spotkania formacyjne. Obecność obowiązkowa na Mszy św. i nabożeństwie.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. W imieniu całej parafii chcę podziękować p. Piotrowi Detka za odnowienie ławek na placu kościelnym. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.