Niedziela – 12 czerwca 2022 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia  spowiedzi wielkanocnej.   Czy spełniłem ten obowiązek?
  2. Jutro, 13 czerwca, w liturgii wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera
    i doktora Kościoła. Jednocześnie czcimy Matkę Bożą Fatimską. Dlatego bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  3. We wtorek, 14 czerwca wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  4. W środę, 15 czerwca o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. i Msza Św. wieczorna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  5. W czwartek, 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu u p. Nowickich. przy ul. Batalionów Chłopskich375) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarz Pierwszej stacji sąsiedztwie pani Danuty Stratij. Drugi B.Ch 302 p. Buchcic,  trzeci na wprost p. Durlik, czwarty u p. Parobiec B.Ch 191. Zakończenie procesji w kościele. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji. Ma być to wyraz naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy o udekorowanie swoich domówi solidarną pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Dzieci komunijne prosimy  w swoich strojach, (dziewczynki prosimy  do sypania kwiatów) i wszystkie grupy modlitewne. Panów prosimy o poniesienie baldachimu, sztandarów, chorągwi i feretronów. Na procesję prosimy zabrać ze sobą modlitewniki z tekstami pieśni. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 nabożeństwa czerwcowego, bowiem litanię do Najświętszego Serca Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.
  6. W piątek 17 czerwca, wspominamy św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  7. Na prośbę biskupa Jana Piotrowskiego, dziś do puszek ustawionych przy ołtarzu, przeprowadzana jest zbiórka ofiar na budujące się i remontowane kościoły naszej diecezji. Natomiast za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Mikołaja Latosińskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,,,, wieczny odpoczynek …….