Warto przeczytać

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Sprawdzian z patriotyzmu. Żołnierze strzegący naszej granicy z Białorusią, nie spędzą świąt z rodzinami – będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

– Czas się przebudzić. O tym, jakich biskupów potrzebują dzisiejsze czasy, o dechrystianizacji Polaków i zaniku wiary w Boga – zwłaszcza u młodego pokolenia oraz o trwającym synodzie mówi bp Krzysztof Włodarczyk.

– Nie wstydzę się Chrystusa. Patryk Dobek jest pierwszym polskim sportowcem w historii, który zdobył medal olimpijski w biegu na 800 m. W specjalnym wywiadzie dla „Niedzieli” opowiada nie tylko o sportowych sukcesach, ale także o rodzinie, pokorze i Bogu.

– Antyreligijna afera. Unia Europejska rozpoczęła kolejny etap walki z chrześcijaństwem. Tym razem chodzi o Boże Narodzenie. Komu zależy na marginalizowaniu ludzi wierzących i jaka powinna być nasza odpowiedź?

– Unia i jej praworządność. Okazuje się, że w centrum UE afera goni aferę. Czy wkrótce określenie „unijny urzędnik” będzie równoznaczne z określeniem „człowiek do cna zdemoralizowany”?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Odkrywają swoją drogę. W seminarium duchownym w Kielcach spotkało się 17 uczniów i studentów, aby przyjrzeć się codziennemu życiu kleryków.

– W wiślickiej świątyni cieszą oko odrestaurowane witraże

– Od 2014 r. bp Jan Piotrowski przewodzi Kościołowi kieleckiemu. Niedawno minęła kolejna rocznica ingresu

– Rycerze Królowej Jadwigi. Święta Królowa jest patronką rady nr 16642 z Kielc. Rycerze z kieleckiej parafii działają na wielu płaszczyznach wspierając swoich duszpasterzy.

– Spowiedź to przywilej. Ks. dr Andrzej Jankoski o spowiedzi, jako ważnym elemencie duchowego przygotowania do świąt.

– Włoszczowa pamięta lekcję krzyża. Rocznica strajku w Zespole Szkół Zawodowych

W numerze książeczka z obrzędem Wieczerzy wigilijnej

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Jedynie Bogu należy oddawać pokłon. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w czasach, w których Bóg został usunięty z horyzontu, przemierzający pustynię świata człowiek adoruje raczej dzieła własnych rąk niż Tego, który Go stworzył.

– Kościół w pandemii. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Zawarte w nim dane obejmują okres pandemii, a więc można na ich podstawie wnioskować, w jaki sposób wpłynęła ona na działalność Kościoła.

– Słowo na dachach. Projekt „Biblia Audio” rozszerza swoją aktywność na różne kraje świata. Wkrótce w GN będą płyty z nagraniami ksiąg biblijnych w wykonaniu wybitnych polskich aktorów.

W tym numerze płyta z kolędami śpiewanymi przez polskie karmelitanki z Islandii.