IV niedz. Adwentu

 1. Dzisiaj o godz.16.00. celebrowana będzie, dodatkowa Msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 1. W środę, o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna.
 1. W czwartek, 23 grudnia – odbędzie się spowiedź przedświąteczna rano po roratach do godz. 8.00 oraz popołudniu od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy do skorzystania z posługi.
 1. W piątek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 00 ostatnie Roraty.
  Ze względu na czas wieczerzy wigilijnej, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.  

* Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Podtrzymujmy wszelkie tradycje i zwyczaje, to też wspaniała i niepowtarzalna okazja do pojednania i scalania naszych rodzin. Dlatego Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem opisu narodzenia z Ewangelii, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. W katolickiej rodzinie na wigilijnym stole nie powinno być alkoholu. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Zachęcamy do udziału. Taca  z ”pasterki” będzie przeznaczona na  Fundusz Obrony Życia.

 1. W sobotę,25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 1. W niedziele, 26 grudnia obchodzimy Niedzielę Św. Rodziny. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. W związku z tym bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w tej Mszy św. tych par małżeńskich, które w tym roku obchodzą swój jubileusz małżeński. Zgłoszenie prosimy składać w zakrystii lub kancelarii Parafialnej. Taca przeznaczona będzie na KUL. Po Mszy św. odbędzie się krótki  koncert kolęd w wykonaniu scholii.
 1. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki a także w świecę   „Caritas”, oraz kalendarz misyjny.  
 2. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.