III niedz. Adwentu

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
 2. Jutro, 13 grudnia, w liturgii wspominamy św. Łucję dziewicę i męczennicę.  W tym dniu, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
 3. W środę o godz. 00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej wieczorna Msza św. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Również w środę po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków Rady serdecznie prosimy o przybycie.
 4. W piątek, 17 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
 5. W czwartek,16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Nowennę będziemy przeżywać w czasie rorat o godz. 6.00, a w niedziele na Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału.
 6. W piątek, 17 grudnia, na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę, dla nich i ich rodziców będzie celebrowana dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
 7. W sobotę, 18 grudnia, po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie kandydatów Salezjanów Współpracowników.
 8. W tym roku, w niedziele, 26 grudnia obchodzimy Niedzielę Św. Rodziny. Dlatego na Mszy św. o godz. 12-tej będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. W związku z tym bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w tej Mszy św. tych par małżeńskich, które w tym roku obchodzą swój jubileusz małżeński. Zgłoszenie prosimy składać w zakrystii lub kancelarii Parafialnej.
 9. Spowiedź przed Świętami Bożego narodzenia planujemy na 23 grudnia. Więc szczegółów podamy w przyszła niedzielę.
 10. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki a także w świecę   „Caritas”, w cenie 8 zł oraz kalendarz misyjny (5 zł).  
 1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na sprzątanie i kwiaty. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Beata Lewandowska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,… wieczny odpoczynek………