Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Po co nam spowiedź? Dlaczego Kościół przywiązuje do tego sakramentu tak dużą wagę? Wreszcie – czy spowiedź może odmienić życie? Na te pytania odpowiada jezuita, wieloletni spowiednik.

Od pewnego czasu politycy i rozmaici tzw. celebryci podnoszą rękę na wolność Kościoła i mieszają się w jego sprawy. Kolejną odsłoną tej nagonki jest żądanie zakazu spowiedzi dzieci.

Celem przeciwników ochrony życia zawsze jest także atak na rodzinę. W ciągu dekad powstał bowiem silny sojusz feministek, homoseksualistów oraz twórców ideologii gender. Dlaczego się połączyli i jakie niesie to zagrożenie dla rodzin?

Dziś nie ma najmniejszej wątpliwości, że ks. Franciszka Blachnickiego zamordowano – został otruty. Takie są wnioski z ekshumacji ciała i dowody zgromadzone przez zagraniczną pomoc prawną.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Zwiastowanie i św. Józef (relacja z Piotrkowic k. Chmielnika)

Żyje w naszych sercach (inauguracja Jubileuszowego Roku bł. Wincentego Kadłubka)

Święta historia – jak przyjąć życie i troszczyć się o nie od poczęcia do naturalnej śmierci?

Bojowy szyk – Legion Maryi w Chmielniku

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Nie pomnażaj zła. Każda zniesiona cierpliwie krzywda, każda uraza chętnie darowana są przyczynkami do triumfu dobra

Dlaczego otruto ks Franciszka Blachnickiego. Wiele wskazuje na to, że śmierć ks. Blachnickiego miała zahamować szeroką akcję ewangelizacji Europy Wschodniej, prowadzoną przez Marianum i Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów

Święty Jan Paweł II obroni się także z okresu krakowskiego, jako kardynał Karol Wojtyła. Musimy jedynie pokazać, jakim był, a nie bronić go wielkimi słowami i patosem. Odsłanianie prawdy o jego roli, o jego czasach, w konkretnych realiach historycznych, na pewno mu nie zaszkodzi