Niedziela 2 kwietnia 2023 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach. Natomiast uroczyste ich poświęcenie wraz z procesją nastąpi o godz. 12.00. Początek ceremonii przy krzyżu misyjnym.    
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś, ostatni raz, o godz. 17.30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. Zachęcamy do udziału. 
 3. We wtorek, 4 kwietnia, będziemy przeżyć Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po terenie naszej parafii. Początek o godz. 16.30 przy krzyżu na pętli autobusowej przy
  ul. Kruszelnickiego a zakończenie na parkingu przy ul Miedzianej. W razie zimna lub niepogody Nabożeństwo to odbędzie się w kościele. Zapraszamy do udziału.
 4. W środę, 5 kwietnia, przed południem odwiedzimy chorych i niewychodzących z domu. Natomiast na wieczornej Mszy św. nowenna do M.B.Cz.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do udziału w liturgii „Triduum Paschalnego”. I tak:

*Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg, o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

*Wielki PiątekPoczątek Adoracji od  godz. 9.00, do rozpoczęcia się ceremonii liturgii Męki Pańskiej, a więc do godz. 18.00. O godz.15.00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Poprowadzą ją róże różańcowe. Modlić się będziemy w int. rodzin i małżeństw naszej parafii. Następnie, o godz. 18.00, ceremonia Liturgii Męki Pańskiej. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej.   W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy postnej. Natomiast w Wielką Sobotę post nie obowiązuje, ale zachęcamy do zachowania starochrześcijańskiego zwyczaju, postu jakościowego, czyli zwykłego.

 

* Wielka Sobotaadoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 9.00 do wieczornej liturgii tj. do godz. 19.00. Na wieczorną liturgię prosimy przynieść świece odpowiednio zabezpieczone przed skapywaniem wosku. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 do godz. 12.00, co pół godziny. Zgodnie ze zwyczajem polskim, w dniu poświęcenia pokarmów pamiętamy o ludziach najuboższych. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia i modlitewnego czuwania przy Panu Jezusie w „Ciemnicy” i „Bożym Grobie”. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt, lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 7.00.  Natomiast nie będzie już Mszy św. o godz. 8.00
 2. Do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast zewnątrz kościoła organizowany jest kiermasz świąteczny.
 3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje. Przygotowujemy się do odnowy ławek w naszym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.