Niedziela 26 marca 2023 r.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. bez homilii. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
  2. W środę, przed wieczorną Mszą św. cotygodniowa nowenna do M.B.Cz.
  3. W piątek, 31 marca, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Z racji ostatniego piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, które uczcimy podczas wieczornej Drogi Krzyżowej, a którą poprowadzi młodzież przygotowująca się do sakr. bierzmowania. Po nabożeństwie, spotkanie organizacyjne dla nich i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  4. W związku ze zmianą czasu, od jutra, a więc od 27 marca br. wieczorna Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana o godz. 18.00. I tak już pozostaniem na stałe.
  5. Caritas naszej Diecezji zachęca do nabywania wielkanocnych baranów cenie 8 zł do koszyczka ze święconką. Baranek jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego, który złożył na Krzyżu ofiarę za nas i dla naszego zbawienia. Jednocześnie na zewnątrz kościoła organizowany jest kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami. Zachęcamy do korzystania z tej okazji.
  6. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę do puszek przy stopniach ołtarza są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, Niedzielę Palmową, na każdej Mszy św. będą poświęcane palmy. Natomiast przed Mszą św. o godz. 12.00, odbędzie się uroczysta ceremonia poświęcenia palm wraz z procesją. Początek ceremonii przy krzyżu misyjnym. Również w przyszłą niedziele, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  8. W przyszły wtorek, tj. 4 kwietnia, planujemy przeżyć Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po terenie naszej parafii. Początek o godz. 16.30 przy krzyżu na pętli autobusowej przy ul. Kruszelnickiego a zakończenie na parkingu przy ul Miedzianej. Już dziś zapraszamy do udziału.
  9. Składamy staropolskie – Bóg zapłać! za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.   Oprócz „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz „ Trwajcie w Miłości” do nabycia jest także „Gość Ekstra: w cenie 14 zł.