Warto przeczytać…

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Carlo Acutis żył zaledwie 15 lat, ale to jak żył sprawiło, że skradł serca współczesnej młodzieży i udowodnił, że świętość jest osiągalna dla każdego.

Recepta na rubinowe gody. Co jest potrzebne, żeby małżeństwo się udało? Żeby w czwartej dekadzie bycia razem mieć ciągły apetyt na wspólne życie?

O Przewodowie, wiosce na wschodzie Polski, mówił cały świat. Eksplozja miała miejsce ok. 400 m od kościoła i plebanii. Specjalnie dla „Niedzieli” proboszcz ks. Bogdan Ważny mówi o tym, co się wydarzyło na terenie jego parafii pamiętnego 15 listopada.

W najnowszym numerze „Bliżej Życia z Wiarą”: historia człowieka, który dzięki wierze otrzymał nowe życie oraz opowieść o niewidomym malarzu, który dzięki Matce Bożej Częstochowskiej odzyskał wzrok. Ponadto garść adwentowych inspiracji dla całej rodziny.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

To dobro pozostanie. Uroczystości w Brzezinach

Od końca października młodzież diecezji kieleckiej w różnych parafiach jest świadkiem niecodziennego wydarzenia. Gromadząc się przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, młodego błogosławionego Włocha, zakochanego w Eucharystii i Jezusie, poznaje jego życie i prosi za jego wstawiennictwem o potrzebną dla siebie wiarę i łaski.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Pierwszy odcinek adwentowego cyklu poświęcony jest cnocie wytrwałości. Ks. Adam Pawlaszczyk pisze o różnych twarzach wytrwałości, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego współczesny człowiek ma z nią tak wielki problem i podpowiada, w jaki sposób można ją rozwijać.

Do sejmu trafiła petycja, której sygnatariusze domagają się „inicjatywy ustawodawczej, która zakazywałaby procederu spowiadania nieletnich poniżej 16. roku życia przez dorosłych mężczyzn, bez udziału opiekunów, rodziców”. Petycja znalazła entuzjastyczne wsparcie niektórych mediów, w tym „Gazety Wyborczej”. Franciszek Kucharczak w rozmowach z psychologiem oraz doświadczonym spowiednikiem wykazuje absurdy postulatów i przypomina o istocie sakramentu pokuty i pojednania.

Drogi katoliku, nadchodzą Zaślubiny Baranka, a nie krwawa jatka! Apokaliptyczny okrzyk: „Przyjdź!” jest wyrazem ogromnej tęsknoty, a nie zawołaniem masochistów – pisze Marcin Jakimowicz w tekście o tym, jak chrześcijanie mają rozeznawać znaki czasu.