Niedziela 27 listopada 2022 r.

Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przezywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Po okresie pandemii, wielu nie powróciło do danych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Tym bardziej oczami wiary powinniśmy głębiej spojrzeć na Kościół, który jest wielkim darem dla nas. W Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. We wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

 1. Tą niedzielą wkraczamy w okres Adwentu, który winien być czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem w wieczności. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Dlatego zapraszamy wszystkich na Msze Święte roratne o godz. 6.00. To zaproszenie kierujemy do dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych oraz młodzieży. przede wszystkim tej przygotowującej się do bierzmowania. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 2. W środę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jednocześnie w ostatni dzień miesiąc składamy hołd św. Janowi Bosko, któremu polecamy dzieci, młodzież, rodziców oraz naszych dobrodziejów. Przed wieczorną Mszą św. nowenna do MBCz.
 3. W sobotę, 3 grudnia, wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
  – w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Po Mszy o godz. 17.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  – w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu, ks. proboszcz z rejonu ul. Batalionów Chłopskich, a ks. Piotr z ul. Kruszelnickiego.
  – w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w intencji rodzin naszej parafii.
 1. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy spotkanie w piątek na Mszę św. godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi. Obecność obowiązkowa.
 2. W środę, po Mszy o godz. 17. 00 odbędzie się posiedzenie Rady Duszpasterskiej.
 3. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszki wspomagamy Kościół na Wschodzie.
 4. Na Mszy św. o godz.17.00 zostały poświęcone opłatki, w które można zaopatrzyć się w zakrystii. W tym roku też nie będą roznoszone po domach.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie kiermasz świąteczny, na którym nabyć różne ozdoby świąteczne.
 6. Na stoisku można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 10 zł.
 7. We wtorek, 29 listopada, na roratniej Mszy św. rozpoczniemy uroczystą nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, w której polecamy dzieci i młodzież, matki oczekujące potomstwa oraz modlić się będziemy o poszanowanie życia i godności każdego człowieka.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej na miejsce wiecznego odpoczynku  odprowadziliśmy śp. Karola Miernika i śp. Tomasz Wojtyna. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo,… Wieczny odpoczynek…