Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

U progu listopada zadajemy pytania, które nas nurtują, gdy zapalamy znicze na grobach bliskich. Co się dzieje z człowiekiem w chwili śmierci? Chodzi tu nie o fizyczną śmierć, bo o tym procesie nauka sporo już wie, ale o duszę. Jak wygląda życie pozagrobowe? Czy zmarli mogą nas nawiedzać, ostrzegać, dawać nam znaki? Czy dusza może się błąkać po ziemi?

Amerykański magazyn „The Atlantic” nazwał różaniec narzędziem „skrajnej prawicy”, uosabiającym „ekstremizm”. Artykuł ten spotkał się z potężną krytyką środowisk religijnych w USA. Dlaczego środowiska lewicowe tak bardzo walczą z Różańcem?

Bliżej życia z wiarą: o świętych, którzy widzieli czyściec, i o tym, jak rozmawiać z dziećmi o śmierci. Były satanista wyznaje, jak wpadł w sidła obłędu i jak się z nich uwolnił.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Stróżowie wiary – jubileusz o. kapucynów w Kielcach

Nie tylko podziwiać, a naśladować – W wigilię Wszystkich Świętych w kościele w Brzezinach
bp Jan Piotrowski dokona re koronacji obrazu Matki Bożej, czczonej jako Królowa Wszystkich Świętych.

Niezwykłość świętych obcowania – ks. Marcin Boryń o fenomenie Nocy Świętych

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

O tym, co wiemy o niebie, czyśćcu i piekle, pisze Franciszek Kucharczak. „Należy unikać postaw skrajnych: z jednej strony odrzucenia prawdy o rzeczach ostatecznych – niebie i piekle – a z drugiej dostrzegania we wszystkim diabła i zatracania radości Ewangelii” – podkreśla autor.

Gumy do żucia w kształcie nagrobków, lizaki – trupie czaszki, baloniki z napisem R.I.P. Społeczeństwo chce zamienić śmierć w memy, oswoić ją, familiarnie poklepać po ramieniu. Bezskutecznie. Tylko chrześcijanie mówią głośno, że śmierć została pokonana.