Niedziela 6 listopada 2022 r.

 1. Słowo naszego Biskupa ….        Drodzy Diecezjanie,

  Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce oraz odpowiadając na prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r., zachowując przepisy kan. 88 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r.  Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby jako zadośćuczynienie w najbliższym dogodnym dla siebie czasie pomodlili się odmawiając jedną Tajemnicę Różańca w intencjach Ojca Świętego i Biskupa Kieleckiego oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

     BISKUP KIELECKI              † Jan Piotrowski

            

 2. Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 3. We wtorek, 8 listopada, kończymy naszą modlitwę różańcową za polecanych w wypominkach listopadowych. Natomiast w pozostałe dni miesiąca po wieczornej Mszy św. będzie odmawiany dziesiątek różańca wraz  z wypominkami. Nadal pozostajemy w duchowej łączności z naszymi zmarłymi. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszy św. i ofiarowania za nich komunii św.
 4. Natomiast w zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne. Przypominamy, że za zmarłych polecanych w tych wypominkach od grudnia w każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza święta a wcześniej będzie wyczytywana część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
 5. W środę, o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz., a po niej Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 6. W liturgii wspominamy:
 • w środę, 9 listopada – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • w czwartek,10 listopada – wspomnienie Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • w piątek,11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Tradycyjnie modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
 • w sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
 1. W sobotę, 12 i 19 listopada, grupa charytatywna organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty zajęciowe mające na celu przygotowanie kiermaszu świątecznego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 w Sali oratoryjnej na plebani. Zapraszamy dzieci i młodzież wieku szkolnym do udziału w tych zajęciach.
 2. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy duchowo i materialnie wesprzeć ogarniętą wojną Ukrainę. Dlatego po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.