Niedziela 30 października 2022 r.

 1. Jutro, 31 października, zakończenie nabożeństw różańcowych. Natomiast z racji ostatniego dnia miesiąca czcimy św. Jana Bosko, któremu opłacamy naszych dobrodziejów oraz dzieci, młodzież i rodziców.
 2. We wtorek, 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. W naszym kościele odprawiamy je według porządku niedzielnego. O godz. 17.30 Różaniec z wypominkami listopadowymi.
 1. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00.
   W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Odpust można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, odmówienie: Ojcze nasz…. Wierzę w Boga…  w intencji Ojca św., przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św. oraz zachowania  wolności od przywiązania do jakiegokolwiek  grzechu.   
 2. W piątek, 4 listopada, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
  – w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlimy się o dar  nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Natomiast pragniemy poinformować, w ten czwartek nie będzie nabożeństwa tzw. Godziny Świętej,  z racji na  różaniec z wypominkami, to nabożeństwo zostało przeniesione na następny czwartek a więc na 10 listopada.

  – w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu, ks. proboszcz, rejon ul. Batalionów Chłopskich, a ks. Piotr, rejon ul. Kruszelnickiego.
– w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  

 1. Młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek na Mszę św. godz. 17.00. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 2. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Informujemy, że za zmarłych polecanych w wypominkach, od 1 do 8 listopada po Mszy św. o godz. 17.00, będziemy odmawiać różaniec. Za ofiary składane przy tej okazji, mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 3. Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne, które przyjmować będziemy w zakrystii przez cały miesiąc listopad. Natomiast od grudnia za zmarłych polecanych w tych wypominkach, w każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza świętą a wcześniej będzie wyczytywana część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00– zmiana tajemnic różańcowych.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.