Warto przeczytać…..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Rozwinięta sieć polskich parafii już odczuwa brak duszpasterzy. Biskupi niektórych diecezji coraz częściej decydują się na wprowadzenie diakonatu stałego. Czym jest diakonat stały i czy diakon wkrótce może zastąpić księdza?

Dziś jesteśmy świadkami coraz bardziej bezwzględnych, bezczelnych i ordynarnych ataków na Jana Pawła II.

Dodatek „Bliżej życia z wiarą”. W najnowszym numerze znajdziemy historię życia ks. Jana Kaczkowskiego – bohatera naszej epoki oraz świadectwo nowych cudów za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Ponadto porady: jak rozwiązywać konflikty w rodzeństwie, ojcowskie pomysły na spęczanie czasu z dzieckiem.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Znali ją parafianie. Figura Ecce Homo z Sędziszowa

Ratunek u Królowej Pokoju – Spotkanie Róż Żywego Różańca w Piotrkowicach

Początek fascynującej przygody – ks. Rektor Seminarium na początek roku akademickiego

Anielski Białogon – o inicjatywach duszpasterskich mówi ks. Stefan Radziszewski

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Starotestamentalne księgi historyczne znajdujące się na dołączonej do tego numeru „Gościa” płycie zawierają dalszy ciąg opowieści, która rozpoczęła się, gdy Izrael wychodził z Egiptu.

Ubywa kandydatów do seminariów, ale gwałtownie rośnie liczba diakonów stałych. W tym roku nad Wisłą wyświęcono ich już trzydziestu! Kim są i dlaczego wybuchła wokół nich tak gorąca dyskusja?

O losie dzieci zmarłych przed narodzeniem i pomocy rodzicom, którzy przeżyli poronienie, w rozmowie z Agatą Puścikowską mówi ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta.