Niedziela 23 października 2022 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień  Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Modlitwą i ofiarą wspomagajmy pracę wszystkich misjonarzy. Dlatego taca dzisiejsza przeznaczona jest na Misje.
  2. W środę przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W czwartek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
  5. Zbliżają się dni szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Zadbajmy o ich mogiły, a jednocześnie pamiętajmy o darze modlitwy. Przez sakrament pokuty przygotujmy także nasze serca, aby ze skarbca Bożego Miłosierdzia zaczerpnąć dar „odpustu zupełnego”, i ofiarować go naszym zmarłym. Dlatego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.
  6. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.Informujemy, że za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach, będziemy odmawiać różaniec, po Mszy św. o godz. 17.00, od 1 do 8 listopada.  Za ofiary składane przy tej okazji, mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  7. Z racji odbywającej się wizytacji kanonicznej, cieszymy się z obecności w naszej wspólnocie parafialnej J.E. biskupa Mariana Florczyka. Dziękujemy Ekscelencji za jego obecność i pasterskie słowo kierowane do nas na Mszach św. W modlitwie do Matki Bożej Częstochowskiej zawierzamy posługę Jego Ekscelencji.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

                                    W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła  śp. Stefania Posłowska. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…