Niedziela16 października 2022 r.

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
 2. Dziś także przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 3. Jutro, 17 października wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego.
 4. We wtorek, 18 października, przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to patronalne święto Służy Zdrowia. Modlitwą wspierajmy wszystkich jej pracowników.
  W tym dniu przed nabożeństwem różańcowym dzieciom komunijnym, poświęcimy i wręczymy różańce. Zapraszamy więc rodziców wraz z dziećmi komunijnymi.
 5. W środę, 19 października, bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika. Przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W czwartek, 20 października czcimy św. Jana Kantego, kapłana.
 7. W sobotę, 22 października św. Jana Pawła II, papieża
 8. Nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie, bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
 9. W przyszłą niedzielę, 23 października będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi J.E. Bp Marian Florczyk. Ks. Biskup będzie celebrował Mszę św. o godz. 10.00 i 12.00. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy młodzież w sposób szczególny kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców oraz dzieci, szczególnie te przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców z małymi dziećmi, bowiem po tej Mszy św. odbędzie obrzęd błogosławieństwa. Natomiast na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich innych min. a przede wszystkim przedstawicieli naszych grup.
 10. W związku z tym wydarzeniem taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na organizacje całej wizytacji. Natomiast z przyszłej niedzielę taca będzie przeznaczona na Misje. Dlatego, że obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii składamy staropolskie Bóg zapłać!
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 Natomiast karty na wypominki roczne będą wyłożone później i przez cały miesiąc listopad będziemy zbierać  na WYPOMINKI ROCZNE.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł  śp. Ryszard Dąbrowski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…