Warto przeczytać…

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Niektóre wypowiedzi Franciszka w sprawie wojny na Ukrainie wzbudzają kontrowersje w pewnych środowiskach. Przez ten medialny hałas nie mają szans przebić się komentarze tych, którzy wyjaśniają prawdziwe intencje wypowiedzi Ojca Świętego, bez budzenia nieuzasadnionych podejrzeń.

– W czasach, gdy mówi się tylko o zwiększaniu arsenału broni, papież Franciszek wybiera drogę pod prąd: wciąż wierzy w pokój i nie boi się krytyki czy oskarżeń o naiwność.

– Wierzyła w moc różańca. 22 maja w Lyonie beatyfikowana zostanie Paulina Jaricot. Na naszych łamach zamieszczamy sylwetkę tej fascynującej kobiety – założyła nie tylko Żywy Różaniec, ale także „Bank Niebios”, który udzielał bezzwrotnych pożyczek.

– Czym współczesna matka Polka różni się od mam, którymi kiedyś były nasze babcie i prababcie? Czy bycie matką w XXI wieku jest łatwiejsze niż dawniej?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Matki mężne i szalone. Ciekawa wystawa w Kielcach-Białogonie

– Posługa miłości. Jubileusz Caritas w Miechowie

– W czynieniu dobra nie ustawajcie. Ośrodek w Czyżowicach poświęcony

– Modlitewne Legiony Maryi – jubileusz Apostolatu Maryjnego w diecezji

– Etnograf z sutannie, czyli o ks. Władysławie Siarkowskim

– Szukają swojej drogi. W WSD odbyły się rekolekcje powołaniowe

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Rosyjskie badania wskazują, że Rosjanie popierają prezydenta Putina (ok. 80 proc.) oraz wojnę na Ukrainie (ok. 75 proc.). Jak to wytłumaczyć?

– O konieczności regularnych badań, skutkach pandemii i opiece zdrowotnej nad uchodźcami z Ukrainy w rozmowie z Magdaleną Dobrzyniak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

– To nie Bóg zawinił. Zarzut nieobecności Boga pojawia się zwykle wobec przypadków szczególnego bestialstwa, jak dziś na Ukrainie. Gdzie jest Bóg? – pyta Franciszek Kucharczak i odpowiada – w ludziach, którzy tam cierpią i giną.