Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

 1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy dziś na nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a w dni zwykle po Mszy św.
  o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
 2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy prosili Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety,
  o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. Jednocześnie przeżywamy miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, któremu polecamy wszystkich naszych dobrodziejów. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe.
 3. W środę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskie a po Mszy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlić się będziemy za wszystkie dzieci, z okazji ich święta, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących z domu, z rejonu ul. Batalionów Chłopskich. Natomiast z ul. Kruszelnickiego w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na odbudowę domu państwa Jaworskich z ul. Kruszelnickiego, którzy wyniku pożaru odnieśli ogromne straty. Zechciejmy wesprzeć ich w tym nieszczęśliwym wypadku. W ich imieniu składamy serdeczne – Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na inwestycje. A po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenie!

Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Kielcach, Ks. Stanisław Król   zaprasza do udziału w spotkaniu z Księdzem Marcello Stanzione, popularyzatorem kultu Świętego Michała Archanioła i Aniołów, założycielem włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, które odbędzie się w środę 1 czerwca br. o godz. 18.00