6 Niedz. Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

6 Niedz. Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

1. Nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych dzisiaj, na nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy do udziału.
  2. We wtorek, 24 maja przypada uroczystość MB Wspomożenia Wiernych, patronki naszego Salezjańskiego Zgromadzenia. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego
  3. W środę, na Mszy św. o godz. 18.00, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W czwartek, 26 maja, przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  5. W piątek, 27 maja, na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.00 dzieci z klas czwartych będą przeżywać swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. Próba ceremonii liturgicznych jutro po Mszy św. i nabożeństwie majowym. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 17.30.
  7. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty. Za wsparcie tej instytucji niosącej pomoc obłożnie chorym, w imieniu wolontariuszy składamy serdeczne – Bóg zapłać! Natomiast w przyszłą niedziele będą zbierane ofiary na odbudowę domu państwa Jaworskich z ul. Kruszelnickiego, którzy wyniku pożaru odnieśli ogromne straty. Zechciejmy wesprzeć ich w tym nieszczęśliwym wypadku.
  8. Parafia św. Krzyża w Kielcach organizuje autokarową pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 12 do 19 czerwca br. Koszt = 2200 zł. Szczegółowe informacje udziela organizator pielgrzymki, ks. Wojciech Krawczyk
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła oraz rodzicom dzieci komunijnych, za kwiaty do dekoracji ołtarza i odnowienie kielicha do liturgii Mszy św. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!