Warto przeczytać..

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Na zdrowie? 2,5 mln Polaków jest uzależnionych od alkoholu. 35% dorosłych się upija. Czy można tej fali postawić tamę?

– Strategiczna sprawa. Problem demograficzny to w Polsce tykająca bomba. Według danych GUS, w 2050 r. będzie nas o 4,5mln mniej niż teraz.

– W najnowszym dodatku tematycznym „Zrozumieć świat” Niedziela tłumaczy niepokojące rzeczy, które dzieją się ostatnio w Ameryce, pisze o roli Chin w zażegnaniu konfliktu z Ukrainą oraz o tym, co będzie dalej z Polskim Ładem.

– Kim są zielonoświątkowcy? Czy katolicy mogą brać udział w nabożeństwie w zborze zielonoświątkowym? Na te pytania odpowiada dogmatyk i ekumenista.

– Wielki Post z dzieckiem. Okres Wielkiego Postu w rodzinie to nie lada wyzwanie. Niejeden rodzic zastanawia się, jak przygotować swoje kilkuletnie dziecko do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, czy Gorzkich żalach.

– Globalne ocieplanie się klimatu to jeden z najczęściej podejmowanych przez media tematów. Niestety, prezentowane w nie analizy są w większości jednostronne – krytykują wpływ człowieka i gospodarki na klimat, a pomijają główne przyczyny oddziałujące na ziemską atmosferę.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Obchody Światowego Dnia Chorego w Hospicjum im. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju miały pogodny nastrój.

– Zapomniany cmentarz w Strożyskach już mniej zapomniany.

– W krzyżu zbawienie. W Wielkim Poście częściej patrzymy na krzyż Chrystusa. Niektórzy za ten krzyż oddali życie. Tak postąpił sługa Boży Ignacy Trenda.

– Parafie wkraczają w Wielki Post. Jakie propozycje duszpasterskie przygotowały?

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Pomysł na miłość. Praktyki pokutne są niezwykle owocne, gdy towarzyszy im właściwa motywacja. Doświadczenia osób zakonnych w tym względzie mogą posłużyć za inspirację.

– Tłumacz ludzkiej duszy. Głosił niezmierzone miłosierdzie Boga, które przezwycięża wszelkie zło i każdy grzech. Ormiański mnich, doktor Kościoła, św. Grzegorz z Nareku.

– Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach właśnie pamiątek po starszym bracie papieża.

– Nie tracimy nadziei. Ojciec Paweł Tomaszewski OSPPE , proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mariupolu, w rozmowie z Andrzejem Grajewskim opowiada o sytuacji w tym rejonie.