Warto przeczytać….

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Jaki jest stosunek Ukraińców do wojny, a jaki do Rosji? Czy ich północno-wschodni sąsiad wciąż jest przez nich traktowany jako starszy, pomocny brat?

– Kto i dlaczego próbuje zniszczyć jednego z największych teologów i myślicieli przełomu dwóch ostatnich wieków? Mówi znawca Josepha Ratzingera/Benedykta XVI ks. prof. Krzysztof Góźdź.

– Jakie są skutki rozwodu rodziców dla dziecka? Z jakim bagażem osoby z rozbitych rodzin wchodzą w dorosłość? Ekspert udziela odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących negatywnych skutków rozwodów.

– W najnowszym dodatku tematycznym „Dbaj o zdrowie” Niedziela przygląda się problematyce szeroko pojętego stresu. Podpowiada, jak nie zajadać stresu, jak poradzić sobie z lękiem i niepewnością oraz jaka aktywność najbardziej wpłynie na redukcję stresu.

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Zakochać się na nowo w Chrystusie – duszpasterstwo w parafii Białogon

– O przyczynach ochłodzenia religijnego i o tym, dlaczego młodzi uciekają z katechezy – mówi ks. dr Karol Starczewski

– Przypominają objawienia – Zbliża się 380. rocznica objawień we Włoszczowie

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Od kilku tygodni w mediach przewija się temat decyzji, jakie przyszły papież Benedykt XVI podejmował w czasie, kiedy był arcybiskupem Monachium, a które dotyczą ochrony małoletnich przed wykorzystywaniem seksualnym.

– Zdalnie niedouczeni? Obniżenie jakości kształcenia, pogłębienie nierówności edukacyjnych oraz pogorszenie kondycji psychofizycznej uczniów i nauczycieli – takie skutki zdalnego nauczania w czasie epidemii COVID-19 w Polsce wykazała niedawna kontrola NIK.

– Droga pełna wątpliwości. Uwagami na temat Drogi Synodalnej Kościoła w Niemczech w rozmowie z Andrzejem Grajewskim dzieli się ks. prof. Grzegorz Chojnacki, polski delegat na obrady Drogi Synodalnej.