Niedziela 8 zw. – 27 luty 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”, który co roku wpisuje się w początek Wielkiego Postu. Zachęcamy do wpisywania się do  Księgi Trzeźwości.
 2. Jutro, 28 lutego, z racji ostatniego dnia miesiąca, czcimy św. Jana Bosko i modlimy się za naszych dobrodziejów.
 3. W dniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W naszym kościele, Msze św.
  z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Pragniemy przypomnieć, że do postu ścisłego zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Kościół zachęca także, aby osoby młodsze wiekiem i starsze, włączyły się również do przeżywania ducha pokuty. Taca, w tym dniu, przeznaczona będzie na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  Z racji Środy Popielcowej – nie będzie nowenny do M.B.Cz.
 4. Okres Wielkiego Postu to czas szczególnej refleksji nad dziełem naszego odkupienia. Każdy z nas powinien przeżywać te chwile w duchu umartwienia, pokuty i zadośćuczynienia. Okazją do tego stają się; modlitwa, uczynki pokutne, jałmużna, udział w rekolekcjach oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych pobożnych praktykach można uzyskać odpust zupełny. Informujemy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej, będzie odprawiane w każdy piątek ,po Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30, a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 17.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzam chorych, starszych i niewychodzących
  z domu. Natomiast z rejonu ul. Kruszelnickiego w sobotę od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa Różańcowa ze szczególną modlitwą w int. rodzin naszej parafii.
 1. W piątek, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza.
 2. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Składamy staropolskie – Bóg zapłać! za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Natomiast taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje, a mianowicie na budowę nowego konfesjonału dla mało słyszących i starszych osób.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.