Niedziela 7 zw. – 20 luty 2022 r.

 1. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

  1. W środę, 23 lutego, w liturgii czcimy Św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Jednocześnie na wieczornej Mszy św. przeżywamy także nowennę do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W sobotę, 26 lutego po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie kandydatów Salezjanów Współpracowników.
  3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego, na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ceremonia przyjęcia kandydata do Liturgicznej Służy oraz posługa włączenia w poczet lektorów dwóch ministrantów.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na sprzątanie i kwiaty. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Szczególnie dla młodzieży „Miłujcie się” ponad to „Niedziela”  i „Gość Niedzielny”.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł  śp. Stanisław Adach, a wczoraj zmarła śp. Marianna Detko. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ……..