VI Wielkanocna Niedziela 14 maja 2023 r.

  1. W poniedziałek 15 maja, na nabożeństwie majowym po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczniemy uroczystą nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w dziewięciodniową modlitwę, w której polecać będziemy Ojca św., naszą Ojczyznę, naszą parafię, rodziny, młodzież, dzieci, a szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz prosić będziemy o pokój na świecie. Zapraszamy do udziału.
  1. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności w całej naszej ojczyźnie.
  1. W środę, przed Mszą św. o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. W czwartek, 18 maja przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.
  1. W sobotę, 20 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię św. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.
  1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. P przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, składane na tace i przesyłane na konto. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy  śp. Janusza Wróblewskiego. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ……