V Wielkanocna Niedziela 7 maja 2023 r.

  1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby budzące się na polskiej ziemi powołania kapłańskie, były naprawdę godne i święte. Jednocześnie jest dzień imienin naszego pana organisty, Stanisława, któremu życzymy wiele łask Bożych i opieki swego patrona.
  1. We wtorek, 9 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej, głównej Patronki naszego miasta.
  2. W środę, 10 maja, przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. W czwartek, 11 maja, po nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie dzieci z klas czwartych wraz z rodzicami w celu omówienia przygotowania rocznicy Pierwszej Komunii Św.
  1. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo fatimskie, a więc różaniec św. i procesja z figurą MB połączona ze śpiewem litanii loretańskiej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele; w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  1. Dziś, 7 maja, przeżywamy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ, PATRONKI naszego miasta Kielce. Dlatego J.E.Bp Jan Piotrowski zaprasza dziś na Mszę św. do bazyliki katedralnej w Kielcach. Tam o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Arcybpa Stanisława Budzika, a następnie udamy się w procesji różańcowej ulicami Kielc i zawierzymy nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce.
  1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Od 1 maja, w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską ks. Ryszard Szymeczko. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, zdrowia i siły oraz entuzjazmu na wzór św. Jana Bosko. Natomiast dziękujemy ks. Piotrowi Basista za jego kilkumiesięczną posługę w naszej parafii. Decyzją Przełożonych został skierowany do pracy  wśród Polonii Amerykańskiej w Stanach Zjednoczonych. Na nowym miejscu życzymy mu wiele Bożych łask i opieki naszej patronki MB Częstochowskiej.