Uroczystość Wszystkich Świętych -01.11.2019

  1. Dzisiaj Msze święte jak w niedzielę. O godz. 17.30 Różaniec z wypominkami listopadowymi. Podobnie w najbliższą niedzielę, a na tygodniu  (do piątku włącznie) po Mszach św. wieczornych – Różaniec z zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

 

  1. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św.  z kazaniem w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Różaniec z wypominkami listopadowymi po Mszy wieczornej.

 

  1. W najbliższą niedzielę – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada – pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne. Wypominki roczne zbierać będziemy przez cały miesiąc listopad. 

 

  1. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych w każdą III niedzielę miesiąca o godz. 1200 będziemy odprawiać Mszę św. a przed tą Mszą św, będziemy odmawiać dziesiątek różańca i będziemy wyczytywać imiona ( co miesiąc inne) zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Z racji ograniczonego czasu będą wyczytywane tylko niektóre imiona zmarłych polecanych w rocznych wypominkach, ale modlitwą i intencją mszalną obejmujemy wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych

 

  1. Dzisiaj na cmentarzach kieleckich zostaną odprawione Msze święte:
  • na Cmentarzu „Nowym” o godz. 11.00 – przewodniczy Biskup Kielecki Jan Piotrowski
  • na Cmentarzu na Cedzynie o godz. 12.00 – przewodniczy bp Marian Florczyk;
  • na Cmentarzu na „Piaskach” o godz. 11.00 – przewodniczy bp Andrzej Kaleta;
  • na Cmentarzu „Starym” o godz. 13.00 – przewodniczy kapłan z parafii katedralnej.

Wszystkie Msze Święte na cmentarzach poprzedzone będą procesją. Serdecznie prosimy o pobożny i aktywny udział w procesji i Mszy św.!