Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej! Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. na kieleckich cmentarzach.

– na Cmentarzu „Nowym” o godz. 11.00 – przewodniczy Biskup Kielecki Jan Piotrowski;
– na Cmentarzu na Cedzynie o godz. 12.00 – przewodniczy bp Marian Florczyk;
– na Cmentarzu na „Piaskach” o godz. 11.00 – przewodniczy bp Andrzej Kaleta;
– na Cmentarzu „Starym” o godz. 13.00 – przewodniczy kapłan z parafii katedralnej.

Wszystkie Msze Święte na cmentarzach poprzedzone będą procesją. Serdecznie prosimy o pobożny i aktywny udział w procesji i Mszy św.!

Msze św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Kielcach odprawiane będą w następującym porządku: 8.00; 10.00; 12.00 i 18.00.

Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych należy do tzw. świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św.! Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku!

Dla osób wierzących pamięć o zmarłych wyraża się przede wszystkim w modlitwie – dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty, czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze św., modlitwę – zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną – szczególnie różaniec.

Dodatkowo w dniach 1-8 listopada Kościół zezwolił, aby wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogli pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, w pozostałe zaś dni listopada odpust cząstkowy, który można ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – CZYTAJ WIĘCEJ.

Pamiętajmy o słowach św. Moniki, która umierając w podróży do ziemi rodzinnej upominała swoich synów: Ciałem się nie kłopoczcie, złóżcie je gdziekolwiek. Byleście o mnie zawsze pamiętali przed ołtarzem Pańskim!