Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś w Poniedziałek Wielkanocny w świątyniach naszych zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Odpowiadając na apel księdza Rektora KUL-u zechciejmy wesprzeć tę uczelnię, której tak wiele zawdzięczamy.
  2. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy św.
  3. W środę, nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św.
  4. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która przedłuża świętowanie pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego na cały tydzień. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W najbliższą, II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. To Święto Patronalne Caritas, dlatego do puszek będą zbierane ofiary, które zostaną przeznaczone na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas. W tym dniu rozpoczyna się  79. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem będą słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.
  1. Również w niedzielę, 16 kwietnia, na Mszę św. o godz.10.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy św. dobędzie się spotkanie organizacyjne.
  1. Składamy staropolskie – Bóg zapłać! za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.