II Wielkanocna Niedziela 16 kwietnia 2023 r.

  1.  Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziękujemy Panu Bogu za Jego dar miłosiernej miłości i za apostołów Miłosierdzia, wśród których są św. Jan Paweł II oraz św. Siostra Faustyna, za którą powtarzamy słowa; „Jezu! Ufam Tobie”.      Dzisiaj w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust.   Suma odpustowa o godz. 12.30.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia pod hasłem wg. słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.. Jednocześnie jest to Święto Patronalne Caritas, dlatego przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas. Za wszelkie wsparcie tych dzieł składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. We wtorek, 18 kwietnia, na wieczornej Mszy św. dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., będą przeżywać ceremonię wręczenia świecy od chrztu i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi komunijnymi. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  4. W środę, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św.
  5. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Andrzej Bugajski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….