Nocna Droga Krzyżowa

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz trzeci Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „To nie na moje ręce – silniejszego trzeba”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (17 marca 2017 r.) o godz. 20:00, Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej, ks. biskupa Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Rozważania drogi krzyżowej przygotował ks. biskup Kazimierz Ryczan. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest o godz. 8:00 w sobotę (18 marca 2017 r.).

Nocny przemarsz 37 km, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości, to coś dla ludzi, którzy chcą pogłębić relację z Panem. W ubiegłym roku w NDK wzięło udział ok. 300 osób. Trasa jest bardzo trudna (długość, różnica poziomów wysokości, czas przemarszu, nocna pora), ale gdy się dojdzie do celu – radość jest ogromna, dlatego warto podjąć to wyzwanie!

Bliższe informacje, regulamin i elektroniczny formularz zapisu na stronie internetowej:    www.kielce.ksm.org.pl