8 Niedziela Zwykła – 25.02.2017 r

1. W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu  obowiązuje post ścisły co do jakości i co do ilości, nie będzie nowenny do M.B.Cz.
  1. Nabożeństwa wielkopostne odprawiać będziemy: w piątki – Droga Krzyżowa – po Mszach świętych o godz.8.00 i 17.00, w niedzielę o godz.17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach  Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji tych z naszej parafii, którzy już odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00 a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa z racji I soboty miesiąca. W przyszłą niedziele przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Taca w przyszłą niedziele przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  1. W środę – 1 marca będzie obchodzony Narodowy Dzień „Żołnierzy wyklętych”. Z tej okazji w Kielcach odbędą się okolicznościowe uroczystości. O godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Marian Florczyk.
  1. Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych odbędą się klasztorze na Karczówce w Kielcach, w dniach 13 – 15 marca 2017 r., które poprowadzą Księża Pallotyni. Nabożeństwo i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz. 19.00. Zapraszamy.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 310A do 302 (pp. Latosińska Agnieszka,, Ludwinek Danuta, Ludwinek  Michał, Gąsior Łucja, Gąsior Renata,  Buchcic Wiesława).   W okresie Wielkiego Postu kościoła nie dekorujemy kwiatami.
  1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Don Bosco.

W minionym tygodniu zmarł pan Jan Gołąbek  l.93. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.