Film „Zerwany kłos”

W niedzielę, 5 marca, kieleckie kino studyjne „Fenomen” zaprasza o godz.14.00 na jedyny pokaz filmu „Zerwany kłos”.

Projekcja odbędzie się w ramach Filmowego Klubu Seniora ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Fabuła filmu:

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Dlaczego powstał ten film?

Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

Zwiastun filmu tutaj:

https://youtu.be/ppFWwTtoecI

 

Oficjalna strona internetowa filmu tutaj:

http://www.zerwanyklos.pl/

 

Bilety w cenie 12zł (normalny) i 10zł (ulgowy – uczniowie, studenci, Seniorzy) są już do nabycia w kasie kina lub online pod adresem:

http://s6.systembiletowy.pl/kfk/system_portal.php

 

Przyjmujemy już rezerwacje indywidualne i grupowe!

 

W razie pytań proszę o kontakt!

Jarek Skulski

kierownik kina „Fenomen”

[email protected]

669 555 019

41 36 55 148