Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 23 czerwca 2024 r. pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność” odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Kieleckiej. Będzie to wielkie świadectwo przywiązania do jednej z największych wartości, jaką jest życie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wydarzenie przyciąga licznych uczestników w różnym wieku. Tym razem odbędzie się ono podczas obchodzonego w całym kraju Dnia Ojca.

– Marsz Dla Życia i Rodziny to nie tylko wydarzenie społeczne, ale przede wszystkim manifestacja naszych wspólnych wartości. W tym roku chcemy szczególnie podkreślić rolę ojców w rodzinie oraz ich odpowiedzialność. Ojcostwo to nie tylko służba, ale przede wszystkim przywilej i dar. Pragniemy, aby poprzez nasz marsz jego uczestnicy poczuli, jak ważne jest budowanie silnych, kochających się rodzin, które są fundamentem zdrowego społeczeństwa – mówi Włodzimierz Rybczyński, starosta marszu z Domowego Kościoła.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą św. w Bazylice Katedralnej, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Uczestnicy wyruszą po Eucharystii około godziny 17.00. Przejdą ulicami Czerwonego Krzyża, Wesołą, Sienkiewicza, Paderewskiego i 1 Maja.

– To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na podstawowe znaczenie rodziny w życiu społecznym. Nasze stowarzyszenie od lat wspiera inicjatywy promujące wartości rodzinne i ochronę życia. Wierzymy, że wydarzenia takie jak ten marsz pomagają w budowaniu społeczeństwa opartego na miłości, wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Pragniemy, aby każdy uczestnik poczuł, że jest częścią większej wspólnoty, która troszczy się o przyszłość naszych dzieci i rodzin – podkreśla Tomasz Bogucki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Z kolei o godzinie 18.30 przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego zwieńczeniem marszu będzie festyn rodzinny, gdzie zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Marsz organizuje Akcja Katolicka Diecezji Kieleckiej we współpracy z Kurią Diecezjalną oraz z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń katolickich.