XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać ceremoniał przyjęcia do Rycerstwa  św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek, 17 czerwca, w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.
  3. W środę cotygodniowa Nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.Natomiast po nabożeństwie czerwcowym na plebani odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które  wszystkich członków serdecznie zapraszamy. 
  4. W piątek, 21 czerwca, przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  5. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty. Za wsparcie tej instytucji niosącej pomoc obłożnie chorym w imieniu wolontariuszy składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dziś o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wczoraj zostały wymienione maty na siedziskach w ławkach. To dar Róż Różańcowych. Dlatego wszystkim członkom Róż Różańcowych w imieniu całej parafii składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  •  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest kolejny numer czasopisma „Trwajcie w miłości” oraz okolicznościowy numer „niedzieli” i inne tygodniki.

 Inne ogłoszenia !

  • Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w czwartek, 20 czerwca, o godz. 17:00 na kolejny wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka zatytułowany „OBLICZA PIĘKNA: Człowiek”., który wygłosi ks. prof. Roman Kuligowski, emerytowany profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.