XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

„Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

  1. Jutro, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
  2. W środę, 26 czerwca, w cotygodniowej nowennie powierzymy Matce Bożej Częstochowskiej naszą codzienność oraz dziękujemy za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym i prosimy o bezpieczne wakacje. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W piątek, 28 czerwca, w liturgii wspominamy św. Ireneusz, męczennika i doktora Kościoła. Natomiast z racji ostatniego piątku miesiąca po nabożeństwie czerwcowym odmówimy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  5. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Dlatego zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.