II Niedziela WP – 13 marca 2022 r.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do św. Józefa, dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

 

  1. Dzisiaj do puszek przed stopniami ołtarza zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Dziś, także, przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

 

  1. W środę, na wieczornej Mszy św. przeżywać będziemy nowennę do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

 

  1. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich.

 

  1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że we wtorek tj. 15 marca o godz. 17.00 na plebani w salce odbędzie się odbiór strojów komunijnych.

 

  1. W piątek, 18 marca, na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę, dla nich i ich rodziców będzie celebrowana dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

 

  1. Pragniemy poinformować, że na uchodźców wojennych z Ukrainy zebraliśmy kwotę ok. 5900 zł. Pieniądze te zostały przekazane na „Caritasu”. Za wszelkie wsparcie tych osób składamy staropolskie – Bóg zapłać!

 

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla młodzieży czasopismo „Miłujcie się”. Ponad jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz okolicznościowy i kolejny numer „Gość Extra” w cenie 10 zł, poświęcony św. Ojcu Pio.