III Niedziela WP – 20 marca 2022 r.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po „Gorzkich Żalach” Msza św. bez kazania. Wobec narastającego lekceważenia Bożych przykazań i daru odkupienia, musimy często klękać i błagać o Boże miłosierdzie za grzechy swoje i naszych bliźnich. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
  2. W środę, na wieczornej Mszy św. nowenna do M.B.Cz.
  3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
  4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. Zapowiadana na dziś dodatkowa Msza św. o 16.00 dla bierzmowanych i ich rodziców- zostaje odwołana.
  8. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie tych, którzy otrzymują trudną diagnozę prenatalną, aby przyjęli dziecko takim jakim jest. Zapraszamy do tej modlitwy na Mszy św. o godz. 17.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie i na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawco mówimy staropolskie – Bóg zapłać!