Boże Ciało -03.06.2021

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia dzisiejszej Uroczystości. Najpierw tym, którzy przygotowali ołtarze. Osobom, które przewoziły i montowały sprzęt potrzebny na Uroczystość. Słowa wdzięczności kieruje pod adresem pana Organisty, pana Kościelnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholii dziewcząt, dzieciom Komunijnym i Rocznicowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobom niosącym w procesji sztandary, feretrony i baldachim oraz Wam drodzy Parafianie za udekorowanie waszych domów i ogrodzeń. Na końcu pragnę serdecznie podziękować Policji, która jak co roku troszczy się o bezpieczny przebieg naszej procesji. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym jeszcze Msza św. na o godz.18.00. Ponieważ w czasie procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa wieczorem nie będzie już nabożeństwa czerwcowego.

 

  1. W najbliższą niedzielę do puszek przed ołtarzem będą zbierane ofiary na Fundusz Budowlany w naszej diecezji. Pragniemy przypomnieć, że są budowane kościoły w naszym dekanacie: w sąsiedniej parafii świętych Hiacynty i Franciszka i w parafii Niepokalanego Serca NMP na ul. Urzędniczej. Za te ofiary już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na próbę przed Bierzmowaniem w sobotę ( 5 czerwca) po nabożeństwie czerwcowym w kościele. Prosimy o punktualne przybycie wszystkich Kandydatów.