14 Niedziela Zwykła – 04.07.2021

1. Taca dzisiejszej niedzieli jak było zapowiadane przeznaczona jest na inwestycje kościelne. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. Do puszek przed ołtarzem zbierane są ofiary na rodziny, które w ostatnich burzach stracili dobytek życia.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do  skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodni przeżywać będziemy:
  • we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
  1. Tradycyjnie w drugi piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej Wspólnota modlitewna poprowadzi modlitwę Różańcową w intencji rodzin naszej parafii.
  2. Przypominamy że 20 czerwca biskup Ordynariusz Jan Piotrowski odwołał dyspensę od udziału w niedzielne Mszy świętej, która była udzielona na czas pandemii.
  3. Msza święta w intencji chorych – zamówiona od Wspólnoty Krwi Chrystusa –  zostanie odprawiona w  niedzielę (18 lipca) o godz. 16.00  (przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego obok pętli autobusowej).
  4. W dniu 10 lipca (sobota) organizowana jest pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu obok kościoła. W programie: godz.10.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 10.15 konferencja. 11.00 Droga Krzyżowa, 12.00 Msza św. 13.00 posiłek dla pielgrzymów, około godz.15.00 powrót. Do tej pory zapisało się 12 osób. W zależności od ilości osób zamówimy autobus lub bus. Opłata za przejazd będzie pobierana w autokarze lub busie. Chętnych prosimy aby dzisiaj się zapisali.
  5. Dnia 11 lipca (niedziela) przy parafii Św. Krzyża w Kielcach pan Jan Fert organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Mszę św. Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 6.30 z parkingu przed kościołem św. Krzyża. Zgłoszenia w parafii Św. Krzyża lub bezpośrednio u pana Jana Ferta.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej : Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się przed stopniami ołtarza. Przy wyjściu z kościoła w przedsionku  można darmowo zaopatrzyć się w inne czasopisma.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp Waldemara Białek lat 63,  oraz  śp. Jana Skrzypczyka lat 55. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …..