Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy świętej. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza Św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 3. W tym tygodniu przypadają:
 • jutro w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. Ostatni dzień miesiąca maja
 • We wtorek – wspomnienie św. Justyna
 • w czwartekUroczystość Bożego Ciała, która dla nas ludzi wierzących, jest szczególną okazją, abyśmy Panu Bogu okazali publicznie wdzięczność za dar Eucharystii.  Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00 a o godz. 10.00 Msza św. przy ołtarzu polowym na ul. Kruszelnickiego skąd po zakończeniu Mszy św. ruszy procesja do 4 ołtarzy. Ołtarze prosimy tradycyjnie przygotować:
 • pierwszy ołtarz – Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak), 
 • drugi – Kruszelnickiego 146 i 142 (państwo Gąsiorowie i Jaśkowscy,
 • trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (państwo Wronowie i Ciepliccy),
 • czwarty – Kruszelnickiego 34 (państwo Gorajscy i Bętkowscy).

 Na całej trasie procesji prosimy poszczególne rodziny o udekorowanie witryn okiennych i domów. Prosimy także o wzorowy, modlitewny porządek w czasie procesji i udział w niej dzieci  komunijnych i rocznicowych w swoich strojach, (dziewczynki prosimy  do sypania kwiatów) oraz wszystkie grupy modlitewne i parafialne. Prosimy również o niesienie baldachimu, sztandarów i  chorągwi. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 Nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała dochodząc do ostatniego ołtarza. Serdecznie prosimy Wiernych o zachowanie odstępu między sobą  nawzajem około 1,5  metra. W oktawie Bożego Ciała o godz. 8.00 i 18.00 będą odprawiane Msze św. o Eucharystii.  

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Zamiast tradycyjnych nabożeństw – nabożeństwa czerwcowe. W piątek odwiedzimy tradycyjnie chorych naszej parafii a od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. W niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic. W tym dniu po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Nabożeństwa czerwcowe na tygodniu będą odprawiane po Mszach świętych wieczornych około godz.18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
 3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Gazety znajdują się przed stopniami ołtarza, a wychodząc z kościoła w przedsionku znajduję się czasopisma katolickie i ulotki, które darmowo możemy zabrać ze sobą.                      

 

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Stępień  l.38. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…