30 Niedziela Zwykła – 27.10.2019

1. W środę Nowenna do MB Częstochowskiej o godz.17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia. Dzieci, które przez cały miesiąc uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym przynoszą plansze z wklejonymi naklejkami. Pod koniec Mszy św. otrzymają pamiątki za udział w tym nabożeństwie.
  2. W czwartek ostatni dzień października – wspomnienie św. Jana Bosko i zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu przeżywać będziemy „Wieczór ze  Świętymi” – Msza św. Wieczorna przy wystawionych relikwiach świętych i błogosławionych. Po Mszy św ucałowanie relikwii. Również w czwartek od godz. 16.00 – przed Uroczystością Wszystkich

Świętych i Dniem Zadusznych – będzie okazja do spowiedzi. Ponieważ I piątek miesiąca listopada wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych prosimy potraktować tę spowiedź jako I piątkową. Dlatego wyjątkowo chorych z ulicy Batalionów Chłopskich odwiedzimy w czwartek (31.X) a chorych z Kruszelnickiego w środę (30.X).

1. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane – obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. Msze święte, w tym dniu jak w niedzielę.
  1.  W  sobotę Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz., 8.00, 10,00 i 17.00.
  2.  Z tej racji, że I piątek i I sobota miesiąca  listopada wypadają w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, nie będzie specjalnych nabożeństw, ale        1 listopada (w piątek)  o godz. 17.30, a (2 listopada) w sobotę po Mszy św. wieczornej – Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic  Żywego Różańca, a wieczorem o godz. 17. 30 nabożeństwo różańcowe z wypominkami listopadowymi.
  3.  W ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem zebrano kwotę 1190,50 zł . Kwota ta została przekazana na cele Misyjne. Bóg zapłać
  4.  Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych.  Wypominki listopadowe składamy w zakrystii. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – odpust zupełny. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiali różaniec z listopadowymi wypominkami.
  5.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe. Prosimy o czytelne wypełnienie imion zmarłych. Kartki na wypominki roczne pojawią się w przyszłą niedzielę na stoliku i wypominki roczne będziemy przyjmować w zakrystii do końca miesiąca listopada.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.